O společnosti

Zlatnická firma Routa soliter granat spol. s r.o. (RSG) byla založena roku 1990 v Turnově, městě s rozvinutým zlatnickým řemeslem a tradicí výroby šperků a zpracování drahých kamenů sahající do až do čtrnáctého století.

Routa Soliter Granat LogoLogo, pod kterým firma započala své podnikatelské aktivity rozvíjet, evokuje dnes již nepříliš používaný, svým tvarem však jedinečný výbrus granátového kamene zvaný „routa“. Z něho pochopitelně vychází i název společnosti.

Výrobní program obsahoval na počátku necelých 200 typů převážně tradičních granátových šperků. Později byla nabídka rozšířena také o exkluzivní šperky a v roce 1995 již měla společnost v katalogu více než 600 typů, které vyrábělo okolo třiceti zaměstnanců. Důkazem kvality a exkluzivity výroby byla roku 1996 zakázka na zlatou granátovou soupravu pro Její Výsost královnu Elizabeth II. Postupem času granátové kameny ve špercích doplnily zirkony, perly, brilianty a vltavíny (moldavity), které se samotné i v kombinaci s ostatními kameny těší velké oblibě.

V dnešní době disponujeme moderními technologiemi při zachování tradic výroby granátových šperků prvotřídní kvality. Sortiment, skládající se z klasických, moderních a exkluzivních produktů, dnes čítá přes 2000 vzorů a neustále přibývají nové. Prakticky jsme schopni uspokojit jakýkoliv požadavek výroby granátového šperku.

Každým rokem spolupořádáme výtvarné sympozium, kdy světoví výtvarníci tvoří v průběhu dvou týdnu v našich dílnách své unikátní šperky. Po výstavě, které je nedílnou součástí sympozia, jsou ty nejzdařilejší uloženy v expozici Muzea Českého ráje v Turnově.

Exkluzivní souprava pro britskou královnu

Exkluzivní souprava pro britskou královnu

iDNES.cz 28.3.2016: Milá dáma, která ráda pije gin, vzpomíná Brno na královnu Alžbětu II.